Zdravotní pojištění  si musí platit každá OSVČ. V samotném článků se dozvíte více o samotném zdravotním pojištění, dozvíte se výši minimálních záloh a také tolik procent ze svých příjmů dáte na samotné zdravotní pojištění pro OSVČ.

Na co je zdravotní pojištění OSVČ ?

Zdravotní pojištění pro OSVČ vybírají zdravotní pojištovny (Největší Českou zdravotní pojištěvnou je VZP – všeobecná zdravotní pojištovna). Zdravotní pojištovny pak posléze z těchto peňez proplácejí lékařům zdravotní péči, platí se také nemocnice a léky, platy lékařů a zdravotníků atd. Prostě ze zdravotního pojištění je hrazeno vše okolo zdraví.

Hlavní činnost a zdravotní pojištění OSVČ – minimální zálohy

Pokud máte OSVČ jako hlavní činnost tak musíte povinněn každý měsíc platit alespoň minimální zálohy. Začínajicí podnikatelé platí automaticky minimální zálohy na zdravotní pojištění pro OSVČ. Pro rok 2010 jsou minimální zálohy na zdravotní pojištění pro OSVČ měsíčně ve výši 1 601 Kč.

V jaké výši je zdravotní pojištění pro OSVČ

Na zdravotní pojištění musíte odvézt 6,75% ze zisku. Zisk jsou příjmy mínus výdaje. Můžete uplnit výdajový paušál.

Dokdy podat přehled na zdravotní pojištění pro OSVČ

Přehled na zdravotní pojištění OSVČ musíte na zdravotní pojištovnu dodat nejpozději do konce Dubna. Zdravotní pojištění musíme doplatit do osmi dnů od podání daňového přiznání. Na to si dejte pozor.