Výdělek na netu není tak těžký jak se může mnohým lidem zdát. Výdělek na netu vám může ze začátku trochu finančně přilepšit a postupně se může podnikání na internetu stát vaší obživou a prací. Zapomeňte však na klikačky a podobné nesmysly.

Výdělek na netu – je dnes jednoduchý

Dnes je výdělek na netu o hodně jednodušší, protože si nemusíme programovat vlastní redakční systému na tvorbu stránke. Ale můžeme využít Open Source redakční systémy. Nejznámějším redakčním systémem je Wordpress. Wordpress je na instalaci velmi jednoduchý a i obsluhu redakčního systému zvládne naprosto každý, není potřeba být žádný programátor.

Výdělek na netu – obsahové weby a vydělávání na internetové reklamě

Nejvíce efektivní je podle mě tvořit obsahové weby a tyto weby monetizovat pomocí internetové reklamy, která vám přinese výdělky a peníze. Výdělek na netu není nic zase tak těžkého, představíme vám dále základní možnosti na čem můžete na webu jednodušše vydělávat.

Výdělek na netu – internetová reklama

Výdělek na netu je jak jsme si již řekli výše velmi jednoduchý. Teď vám ve stručnosti představíme jednotlivé druhy reklamy, které se nejčastějí využívají na monetizaci obsahových webů:

  • Kontextová reklama – umístovaná reklam podle obsahu článků. Například Google Adsense a Sklik Partner
  • Intexová reklama – podrhávání slov v článku a umístění reklamy . Poskytuje Billboard
  • Prodávání zpětných odkazů – zpětné odkazy můžete prodávat přímo nebo přes systém Ranky.cz
  • Prodej PR článků – umístíte a napíšete PR článek na váš web a za to dostanete příslušnou odměnu. Můžete opět prodávat přímo nebo jednodušeji přes systém Placla.cz .
  • Affiliate – můžete také využít propagaci zboží nějakého eshopu přes affiliate. Pokud si zákzaník po kliku z vašeho webu koupí nějaké zboží či službu, tak získáváte odměnu ve výši zhrubu 5 -10 % z ceny zboží. Hodně používaná je například Invie.cz – prodej cestovních zájezdů, Sportobchod.cz – sportovní zboží či Wedos.

Pokud vás zajímá více podrobnosti k jednotlivým druhům reklamy tak se podívejte na článek výdělek na internetu.

Doporučuji navštívit také specializovaný web o výdělcích na internetu.