Výdělek na internetu může být dostupný naprosto každému. Zapomeňte na různé klikačky a další pochybné zdroje výdělků. My vám představíme reálný výdělek na internetu a možnosti jak můžete vydělavat na internetu s minimálními vstupními náklady.

Výdělek na internetu – internetová reklama

Výdělek na internetu vám přinese tvorba webového obsahu a vydělávat budete pomoci prodeje internetové reklamy na těchto webech. Tvorbou webového obsahu si myslí tvorbu webových magazínů, minisites, katalogy, různé obsahové weby a prostě jakýkoliv webový obsah, který vytvoříte. Ideální jsou podle mě obsahové weby s dostatkem kvalitního textu. Do budoucna budou mít podle mě šanci jen weby s kvalitním obsahem a přínosem pro návštěvníka tohoto webu. Dále vám začneme představovat jednotlivé druhy internetové reklamy, díky níž můžete začít vydělávat na svých webových stránkách a webovém obsahu.

Výdělek na internetu -kontextová reklama

První možností jak mít nějaký výdělek na internetu je kontextová reklama. Na své stránky si vložíte určitý kod a podle vašeho zaměření webu se budou zobrazovat reklamy. Pokud máte web například o sportu, tak se bude zobrazovat reklama na sportovní potřeby, sportovní oblečení atd. Pokud máte web o dovolených v chorvatsku, tak se budou zobrazovat reklamy na dovolené v Chorvatsku. Je tedy větší šanče, že takové reklamy návštevníka zaujmou a na reklamu klikne a vy dostáváte za každý klik určitou sumu. Suma záleží především na atraktivitě témata. Nejvíce jsou atraktivní témata půjčky, dovolená atd. Malý výdělek nabízí reklama na zábavných webech atd. Mezi nejvýš používané reklamní nástroje na zobrazování kontextová reklamy patří:

 • Google AdSense – provozuje společnost Google a nabízí nejlepší výsledky. Nevýhodou je, že se musíte stát plátcem DPH ! Zaregistrovat do Google Adsense se můžete ZDE!
 • Sklik Partner – Sklik Partner provozuje společnost Seznam.cz a je České alternativou k Google Adsense, výhodou je, že se nemusíte stát plátcem DPH ! Sklik Partner najdete ZDE!
 • Další alternativy – další méně výnosné alternativy jsou Adfox a Etarget. Výnosy jsou zde hodně malé.

Výdělek na internetu -intextová reklama

Intextová reklama je další možností jak zvýšit svůj výdělek na internetu. Na stránce vložíte reklamní kód a v článích se vám podtrhnou slova a po najetí zobrazení reklamu. Po kliknutí na baneru získáváte určitou odměnu. Některé bubliny jsou odměněny i za zobrazení. Intetovou reklamu znám jen od Billboard.cz, můžete si na jejich stránkách přečíst více o intextové reklamě, ZDE!

Výdělek na internetu – prodej zpětných odkazů

Výdělek na internetu může probíhat i pomocí prodeje zpětných odkazů. Každý web potřebuje zpětné odkazy, protože zpětné odkazy mají vliv na umístění vašich stránek ve vyhledávači. Především na Seznam.cz zpětné odkazy opravdu platí. Na výši prodávaného odkazu mají velký vliv především ranky. Především s-rank od seznamu a Pagerank od Googlu. Prodej zpětných odkazů může probíhat pomocí těchto nástrojů či metod:

 • Přímý prodej zpětných odkazů - zpětné textové odkazy prodáváte napřímo. Je to často výhodnější, ale je časově náročnější než automatické nástroje.
 • Ranky.cz – můžete tam zadat všechny své weby a nemusíte každému zvlášt vystovat fakturu. Systém si sice vezme mírnou provizi, ale máte s tím mnohem méně práce. Více informací najdete ZDE!
 • Výdělek na internetu – prodej PR článků

  Další výdělek na internetu je v podobě prodávání PR článků na vašich webech. Napíšete a umístíte na svůj web PR článek a za to získáte odměnu. Odměna se pohybuje průměrně okolo 200 Kč za 1 PR článek, ale v případně kvalitních webů s velkou návštěvností jsou ochotné firmy i výrazně připlatit. PR články můžete prodávat následujicími cestami:

 • Přímý prodej – přímo si vyhledáte inzerenta a vystavíte mu fakturu.
 • Automatický systém Placla.cz – v systému jen přidáte svoje weby, napíšete o něm něco a pak odpovídáte na jednotlivé požadavky inzerentů. Poptávek je zde docela hodně, takže si můžete pěkně vydělat. Na placle se pěkně střetává nabídka s poptávkou. Zaregistrovat se můžete ZDE!

Výdělek na internetu – affiliate marketing

Výdělek na internetu vám umožní i affiliate marketing. Na své stránky umístíte reklamy (textové či banery) a partnerský obchod a v případě nákupu získáváte provizi. Provize se pohybuje okolo 5 -10 % z ceny zbozí. Ale každý affil to má jinak. Při affiliate marketingu se mi hodně osvědčily hlavně psaní článků s umístěním reklamních odkazů, to má podle mě největší účinnost. Na závěr jsem vybral pár kvalitních affiliate programů, které nabízí dobré podmínky:

 • Prodej zájezdů a letenek Invia – Invia je největší poskytoval zajezdů přes internet v České republice. A zájezd přes internet si pořizuje stále více lidí. Invia nabízí provizi 1 % z ceny zájezdu navíc platí za každý klik  0.80 a 1,20 Kč. Za jednu prodanou letenu je provize 200 Kč. Platnost cookies je celých 14 dní. Průměrná provize za 1 prodaný zájezd i s kliky  je zhruba 540 Kč.  Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ
 • Wedos široká nabídka – Wedos nabízí ve svém affiliate programů více služeb a produktů. Mezi hlavní patří hostingové služby Wedos (levný hosting a levné domény). Nabízí následujicí provizi domény 5%, webhosting 50%, virtuální a dedikované servery 25%, serverhousing 10%. Dále je tam On-line nabídka pojistných a finančních produktů – provize 4 – 25% (běžná provize 7%, u vybraných druhů pojištění až 25%). Dále on-line prodej stavebních materiálů – provize 3%, ale nabízí i další služby a zboží. Více se dozvíte na tomto odkazu ZDE!
 • Sportobchod.cz - sport a sportovní potřeby – Nejlepší obchod se sportovními potřebami nabízí provizi za prodej ve výši 5 % z ceny zakoupeného zboží. Zaregistrovat se můžete ZDE!

Výdělek na internetu – prodej banerů

Banery jsou sice trochu na ústupu, ale stále se hodně prodávají a nakupují. Banery můžete prodávat zejména přímo, ale v případě velké návštěvnosti je výhodné využít mediálního zastoupení.