Proč podnikat ? to je častá otázka lidí, kteří vahají proč vlastně začít podnikat a nespoléhat se jen na svého stávajicího zaměstnavatele. V bodech vám popíšeme jednotlivé body proč vlastně podnikat ?

Proč podnikat ? – získáte nezávislost

Když chodíte do klasického zaměstnání, tak jste závislý na svém stávajicím zaměstnavateli. Jste zavíslý na něm, jestli vám bude platit mzdu a bude vás dále zaměstnávat. Jak první bod Proč podnikat ? jsem tedy zvolil nezávislost. Podnikání vám umožní svobodné rozhodování jak naložíte se svým časem a vaše schopnosti budou rozhodovat o tom kolik si za měsíc vyděláte. Čím více jste schopnější, tím větší mohou být vaše výdělky.

Proč podnikat ? – větší výdělky

Ano peníze stále hýbou světem a pro spoustu lidí jsou stále nejvíce důležité peníze. Téměř všichni podnikatelé si vydělají více než klasičtí zaměstnanci. Měsíčně si tedy můžete vydělávat o hodně více, než je průměrná měsíční mzda v České republice. Výdělke záleží jen na vašich schonostech.

Proč podnikat ? – seberealizace

Jako další bod proč podnikate ? jsem vybral seberealizaci. Vaše podnikání vám umožní skvěle se seberealizovat. Důležité je však podnikat v tom co vás baví a na co máte opravdu nadání. Lidé, kteří tento obor najdou jsou obvykle v podnikání velmi úspěšní. Vytvořit nějakou velkou firmu, která vytváří určité hodnoty, je sen každého podnikatele. Vybudovat něco co budete moci předat dalším generacím.

Proč podnikat ? – podnikání vás rozvíjí

Další bodem Proč podnikat ? je rozvoj vaší osobností. Pokud bude vaše podnikání pravidelně růst a budete mít stále větší obraty, tak se budete muset neustále rozvíjet. Protože nemůžete usnout na vavřínech. Neustálý růst je podle mě na podnikání to nejvíce zábavné. Růst vás staví do nových situací a nabízí vám nové možnosti.

A proč jste začli podnikat vy ?