Podnikání fyzických osob je nejčastější forma podnikání. Podnikání fyzických osob je výhodné především na začátku vašeho podnikání. Výhodou je malá administrativa, nevýhodou je výše ručení celým svým majetkem.

Podnikání fyzických osob – malá administrativa

Podnikání fyzických osob má velkou výhodu v tom, že vás tak nezatíží na administrativní činnosti. Další formy podnikání mají mnohem větší administrativu, kterou si buď musíte nastudovat sám, nebo si někoho na tyto činnosti najmout a zaplatit. Podnikání fyzických osob vám tedy ušetří mnohé náklady, které jsou u jiných forem podnikání nezbytné.

Podnikání fyzických osob – dobrý začátek

Na začátku je téměř pro každého výhodné zvolit podnikání fyzických osob, toto podnikání je jednoduché na založení. Stačí zajít na živnostenský úřad, tam by jste měli vyřídit vše. Stačí vám 1 000 Kč na zaplacení výpisu ze živnostenského rejstříku. Jednoduché je i například přerušení podnikání fyzických osob nebo v případě neúspěchu také ukončení podnikání fyzických osob.

Podnikání fyzických osob – ručíte celým svým majetkem

Velká nevýhoda je, že u podnikání fyzických osob ručíte celým svým majetkem. V případě problémů se podnikání můžete například příjít o dům. Můžete to tedy ve finále ohrozit celou rodinu. V případě rozumného zadlužení by to však neměl být takový problém, jak se na první pohled může zdát.

Podnikání fyzických osob – banky nechtějí moc půjčovat

Ten kdo provozuje již delší dobu podnikání jako fyzická osoba by vám mohla vyprávět o tom jak má podnikání fyzických osob špatný přístup k úvěrům a půjčkám. Je velmi těžké získat jakoukoliv půjčku, banky nechtějí moc půjčovat na podnikání fyzických osob.

Podnikání fyzických osob vám nabídne svobodu

Pokud se rozhodnete pro podnikání fyzických osob, tak určitě neuděláte chybu. Založení podnikání fyzických osob je zcela jednoduché a pak již můžete začít. Podnikání vám nabídne svobodu, můžete pracovat kdy budete chtít. A hlavně budete budovat něco svého. V komentářích se můžete podělit o své zážitky z podnikání.