Pokud podnikáte nebo se chystáte podnikat, potom jistě řešíte otázku internetového připojení. Bez kvalitního připojení k internetu to v dnešní době zkrátka nejde. V současné době je možné volit hned mezi několika formami připojení. Poradíme vám, jaké se vyplatí a jakým se raději vyvarovat…

Proč chtít kvalitní připojení?

Vysokorychlostní internet je pro úspěšné podnikání nezbytný základ. V současné době totiž probíhá většina komunikace se

Internet

Internet

zákazníky právě touto formou. Internet je zároveň místem, které nabízí nejlepší příležitost k tomu, jak nové zákazníky oslovit a získat. Každý podnikatel by měl být schopen se svými zákazníky nebo obchodními partnery komunikovat téměř okamžitě. Důležitá je také propagace na internetu a mnoho dalších faktorů.

Čeho se raději vyvarovat?

V současné době se rozmáhá připojení k internetu pomocí 3G sítě nebo skrze WIFI. Tato řešení ale nejsou úplně šťastná. Rychlost a kvalitu připojení totiž v těchto případech ovlivňuje počasí, takže může docházet k výpadkům nebo ke snižování kvality signálu.

Jako stabilní internet je nejvíce vnímáno připojení skrze telefonní linku – tedy ADSL nebo VDSL připojení. Tento druh je

Internetová komunikace

Internetová komunikace

více spolehlivý a stabilní. Má ale i své mínusy. Můžete totiž narazit na limity v případě stahování dat. Za přenos většího počtu dat si mnohdy musíte připlatit.

Budoucnost zvaná optika

Stále větší oblibu si získává velmi spolehlivé připojení k internetu pomocí optických drátů. Toto připojení je pro podnikatele bezesporu správnou volbou. Vyznačuje se totiž velkou stabilitou a také rychlostí. Navíc v současné době dochází k rozšiřování a zdokonalování tohoto druhu připojení. Pokud řešíte, jaké připojení budete mít ve své firmě, zkuste vsadit právě na optiku.