Jak začít podnikat ? To je základní otázka lidí kteří chtějí začít podnikat. Začít podnikat není zace tak zěžké. A v článku se dozvíte více o tom jak začít podnikat a být v podnikání úspěšný.

Jak začít podnikat – založení živnosti

Pokud jste se již rozhodli podnikat, tak budete potřebovat živnostenské opravnění. Živnostenské oprávnění získáte na živnostenském úřadě, při založení živnosti můžete zajít na jakýkoliv živnostenský úřad. Většina lidi si zakladá volnou živnost, kterou si můžete otevřít každý bez omezení. Vypiště si předem volné živnosti, které se vás tykají, ať je vyřizování na živnostenském úřadě rychlejší. Na živnostenském úřade vyplníte jednotný registrační formulář a zapatíte v pokladně 1 000 Kč a za pár dní si můžete jít pro výpis z živnostenského rejstříku.

Jak začít podnikat – zdravotní a sociální pojištění

Jednotný registrační formulář vás zároveň přihlásí i k platbě zdravotního a sociálního pojištění. Pokud máte podnikáte na hlavní činnost tak musíte platit minimální pojištění každý měsíc. Minimální pojištění u zdravotního pojištění je 1601 Kč a u sociální pojištění to je měsíčně 1731.

Jak začít podnikat – důležitý je nápad

Spousta lidí se ptá jak začít podnikat a v čem začít podnikat ? Protože to, v čem budete podnikat je také velmi důležité. Před tím než začnete v něčem podnikat si udělejte analýzu vaši konkurence a dále jestli váš nápad vůbec někdo využije. Většina podnikatelských nápadů je neúspěšných a podnikatele do 1 roku s podnikáním skončí. Je tedy třeba se nad svým podnikaním dobře zamyslet.

Jak začít podnikat – vedení daňové evidence

Když už začnete podnikat, tak musíte vést daňovou evidenci, kde evidujete vaše příjmy a výdaje z podnikání. Na základně daňové evidence pak podávate dańové přiznání a přehledy na pojišťovny.

Jak začít podnikat diskuze

Do komentářů pod článkem můžete přidat své vlastní rady jak začít podnikat. Pokud již úspěšně podnikáte, tak můžete dát vystrašeným nováčkům své rady a případně na co si dát pozor.